Folia stretch to produkt, bez którego nie wyobrażamy sobie współczesnej logistyki. Owijanie palet i paczek stało się tak powszechne dzięki wygodzie użytkowania, jaką daje folia. Mnogość wariantów powoduje zainteresowanie produktem zarówno dużych, jak i małych firm. 

Co więcej, folia stretch często przydaje się także w użytku domowym. 

 

Z czego wytwarzamy folię stretch?

Do produkcji folii stretch używamy granulatu z polietylenu. Z tej postaci przetwarza się go poprzez podgrzewanie do płynnej postaci. Następnie ta płynna postać rozprowadzana jest po głowicy wytłaczarki i tam formowana w folię. 

System rolek ochładza ją i sprawia, że jest równomiernie naciągnięta i ułożona. Gotową folię nawiniętą na rolki przycina się do standardowej szerokości 50cm. Tak powstaje folia jumbo

 

Jak powstaje folia ręczna?

Maszyny przemysłowe wytwarzają folię jumbo, z której tworzy się folie ręczne. Proces ten nazywa się konfekcją

Folia jumbo ustawiana jest w specjalnej maszynie i nawijana na mniejsze rolki, bardziej poręczne i lżejsze, doskonałe do ręcznego i maszynowego owijania. 

Jedna odpowiedź

  1. I don’t even know the way I ended up right here, however I thought this publish used to be good. I don’t know who you’re but definitely you are going to a well-known blogger in case you aren’t already 😉 Cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *