PROFILProdukcja folii stretch oraz LDPE

PROFILProdukcja folii stretch oraz LDPE

Rodzaje naszych folii

Folia stretch jest podstawową formą sprawnego i bezpiecznego magazynowania oraz transportu towarów. Towar jest zabezpieczony stabilnie, stretch chroni przed zabrudzeniem towaru oraz warunkami atmosferycznymi. Obecnie folie znajdują zastosowanie nie tylko w transporcie, handlu, ale także w gospodarstwach domowych czy w rolnictwie. Folia stretch jest odporna na niskie temperatury, więc towar może być przechowywany na mrozie. Nasza folia charakteryzuje się doskonałą sprężystością, wytrzymałością oraz kleistością. Jest bardzo wydajna, co daje oszczędności każdej firmie.

FOLIA STRETCH STANDARD 160 %

Najpopularniejsza i najczęściej stosowana folia przeznaczona do typowych, najprostszych owijarek. Produkujemy ją w Polsce, wyłącznie z oryginalnego granulatu metodą CAST. Folia cechuje się wysoką sprężystością, optymalną kleistością oraz gwarantowanym naciągiem 160%. Ze względu na swoje wysokie parametry rozciągu, folia ta zalecana jest do owijania towarów odpornych na odkształcenia. Jej zastosowanie pozwala na znaczne ograniczenie kosztów pakowania. Dzięki swojej wytrzymałości i rozciągu jest najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania stosowanym na świecie.

Produkt stosowany w przemyśle, nadaje się wyłącznie do owijarek maszynowych. Folia nawinięta na tulejach o przekroju 76 mm pokrytych białym kartonem. Waga tulei wynosi 1,6 kg.

FOLIA STRETCH POWER 250 %

Folia przeznaczona do maszyn pracujących w toku pół lub w całości automatycznym. Stosowana najczęściej przy towarach ciężkich lub niestabilnych w czasie transportu. Zaliczana jest do wysokorozciągliwych, produkowana w Polsce, wyłącznie z oryginalnego granulatu. Wyprodukowana metodą CAST, o rozciągu standardowym 250%. Folia cechuje się wysoką sprężystością, optymalną kleistością oraz gwarantowanym naciągiem 250%. Ze względu na swoje wysokie parametry rozciągu zalecana jest do owijania towarów odpornych na odkształcenia. Jej zastosowanie pozwala na znaczne ograniczenie kosztów pakowania. Dzięki swojej wytrzymałości i rozciągu jest najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania stosowanym na świecie.

Folia stosowana w przemyśle, nadaje się wyłącznie do owijarek maszynowych. Folia nawinięta na tulejach o przekroju 76 mm pokrytych białym kartonem co sprawia że są twarde i wytrzymałe. Waga tulei wynosi 1,6 kg.

FOLIA STRETCH SUPER POWER 320 %

Przeznaczona jest do bardzo wymagających linii automatycznych lub też bardzo zaawansowanych owijarek wolnostojących. Folia zaliczana do wysokorozciągliwych, produkowana w Polsce, wyłącznie z oryginalnego granulatu. Produkcja folii metodą CAST, o rozciągu standardowym 320%. Folia cechuje się wysoką sprężystością, optymalną kleistością oraz gwarantowanym naciągiem 320%. Ze względu na swoje wysokie parametry rozciągu, folia ta zalecana jest do owijania towarów odpornych na odkształcenia. Jej zastosowanie pozwala na znaczne ograniczenie kosztów pakowania. Dzięki swojej wytrzymałości i rozciągu jest najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania stosowanym na świecie.

Folia stosowana w przemyśle, nadaje się wyłącznie do owijarek maszynowych. Folia nawinięta na tulejach o przekroju 76 mm pokrytych białym kartonem co sprawia że są twarde i wytrzymałe. Waga tulei wynosi 1,6 kg.

FOLIA TERMOKURCZLIWA

to idealny sposób pakowania produktów i tworzenia pakietów. Pod wpływem ciepła kurczy się, dzięki czemu przylega do pojedynczego produktu, lub też kilku, tworząc szczelnie owinięte paczki. Znajduje zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie. Pozwala na połączenie różnego rodzaju produktów w całe zgrzewki bądź pakiety. Przy jej zastosowaniu nie ma potrzeby używania dodatkowych kartonów czy taśm. Folia termokurczliwa ściśle przylega do towaru, zapewniając mu ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi czy niekorzystnym wpływem środowiska dzięki czemu pozwala na zabezpieczanie nawet wyrobów bardzo delikatnych. Nie oddziałują na nią promienie słoneczne. Do jej produkcji używa się polichlorku winylu lub poliolefin.

FOLIA DO SIANOKISZONKI

produkowana jest metodą wylewu z komponentów najwyższej jakości. Wykonane są z polietylenu (LLDPE) metodą wydmuchu. Folia ta służy do produkcji i konserwacji sianokiszonek. Charakteryzuje się sporymi właściwościami mechanicznymi, a także dużą odpornością na przebicia i wszelkiego rodzaju rozdarcia. Dzięki zastosowanemu stabilizatorowi UV oraz technologii 5-warstwowej wytrzymuje każde warunki pogodowe oraz mamy pewność prawidłowego zakiszania. Pozostaje trwała nawet przez 12 miesięcy od momentu zawinięcia beli.

PRE STRETCH

otrzymuje się przez wstępne rozciągnięcie folii typu stretch. Pre-stretch jest cieńszy niż standardowa folia stretch, ale równocześnie wytrzymały i odporny na zrywanie. Folia ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia redukcję zużycia folii podczas owijania palet, dzięki czemu zmniejsza koszty jednostkowe pakowania. Dzięki stosunkowo niewielkiemu naciągnięciu folii pre-stretch otrzymujemy duże naprężenie folii, co zapewnia stabilność ładunku podczas transportu. Ważny jest również fakt, że folia jest dużo łatwiejsza w aplikacji, gdyż nie wymaga użycia siły przy naciąganiu. Dodatkowo zmniejszenie zużycia folii podczas pakowania wpływa pozytywnie na ochronę naszego środowiska poprzez redukcję powstających odpadów.

FOLIA NANO / EKO

to najbardziej zaawansowany technologicznie i ekonomicznie produkt spośród dostępnych folii pakowych. Dzięki swojej wielowarstwowości, folia jest bardzo mocna i wytrzymała (trudno ją przebić). Ładunek na paletach jest bardzo stabilny. Nadaje się do stosowania w maszynach bez wstępnego rozciągu. „Pamięć folii” to kolejna zaleta – folia po naciągnięciu wraca do swojego pierwotnego kształtu ściskając paletę i dając jej stabilność. Folia jest idealnie przezroczysta oraz odporna na warunki atmosferyczne. Jest przyjazna dla środowiska oraz najbardziej ekonomiczna. Redukuje zużycie folii do ok. 50%, dzięki czemu zmniejszają się koszty utylizacji, magazynowania i transportu. Użytkowanie folii stretch NANO jest proekologiczne. Ze względu na jej właściwości fizyczno-mechaniczne ewentualne odpady powstające przy jej zastosowaniu są całkowice zminimalizowane.

FOLIA STRETCH BEZTUBOWA

jest pro-ekologiczną alternatywą dla standardowej folii stretch. Nie jest nawinięta na tuleję tekturową, dzięki czemu ogranicza zbędne odpady – co daje więcej miejsca na magazynie oraz redukuje koszty – nie wymaga dodatkowej utylizacji tub. Zamiast tulejek tekturowych używany jest specjalnie zaprojektowany dyspenser. Brak tuby pozwala na stosowanie jej zarówno w suchych i wilgotnych warunkach.

Grubości naszych folii

Od 12 mikronów do 30 mikronów.

ROzciągliwość

 • 160% standard
 • 250% power
 • 320% super power

Kolory naszych folii

 • transparent
 • czarny
 • niebieski
 • biały kryjący
 • niebieski przezroczysty

Szerokości naszych folii (standard)

 • 500 mm
 • 250 mm
 • 125 mm
 • 100 mm
 • inne szerokości pod zamówienie

Oczywiście robimy każdy rozmiar pod indywidualne zamówienie.